Huszonharmadik alkalommal várta az érdeklődőket október 15-én, illetve 16-án a Bihari Számadó Napok, mely napjainkra a bihari térségben élő vállalkozók látványos seregszemléjévé nőtte ki magát.
A kétnapos rendezvényt évről évre a Hajdú-Bihar Megyei Kereskedelmi és Iparkamara főszervezésében, valamint a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara társszervezésében rendezik meg. A város és a térség egyik legkiemelkedőbb eseményén mintegy 40 kiállító mutatta be termékeit. Idén a kiállítás rendhagyó módon egy új emlékmű felavatásával kezdődött.
A hazájukért életüket áldozó berettyóújfalui iparosokról, illetve kereskedőkről Szőke Richárd Rajmond, a Bihari Múzeum történész-segédmuzeológusa emlékbeszédében úgy fogalmazott, keveset tudunk róluk annak ellenére, hogy minden korban maradandót alkottak, hozzájárultak az ország működőképességéhez.
A leleplezést követően Berettyóújfalu Város Önkormányzata, a Hajdú-Bihar Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, valamint a helyi intézmények nevében koszorúkat helyeztek el az emléktáblánál.
Az október 15-ei program a Kabos Endre Városi Sportcsarnokban folytatódott. A megnyitón Bondár Sándor kiemelte, a számos új és régi kiállító lelkes részvétele azt mutatja, a bihari emberek talpra tudnak állni a járvány után.
Bondár Sándor hozzátette, az iparban, a mezőgazdaságban, valamint a közfoglalkoztatási programban előállított termékeken kívül bankok, illetve a Berettyóújfalui Szakképzési Centrum standjai tették színessé a kiállítást.
Miklóssy Ferenc az óriási változáson átment Berettyóújfalu élénk gazdasági, vállalkozási, továbbá kulturális életére hívta fel a figyelmet.
A megnyitó során Szólláth Tibor elmondta, jó látni, hogy Bihar végre nem csak felzárkózik, hanem sok mindenben élen is jár.
A szakképzési centrumtól a közmunkaprogramban résztvevőkön át, az egyéb termékeket előállítókig szinte mindenki itt van az egyre színesebb számadó napokon, fogalmazott Dr. Vitányi István a rendezvényről.
A megnyitó folyamán Muraközi István polgármester a számadás hagyománya mellett, a Bihari Számadó Napok több mint két évtizedes múltjáról beszélt.
A megnyitót követően a hagyományokhoz hűen idén is átadták a Termékdíjakat, a Vásárdíjakat, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara különdíját, illetve a Nyíri István-díjat, melyet a Hajdú-Bihar Megyei Kereskedelmi és Iparkamara Berettyóújfalui Szervezete alapított 2007-ben a város, és térsége gazdaságának egészét szolgáló tevékenység elismerésére.
Győrfi Sándor kiemelte, Berettyóújfalu legtöbb munkahelyet biztosító vállalata számos területen hozzájárul a város életéhez, valamint intézményeinek működéséhez.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara különdíját Szabóné Lovász Tímea és férje, Szabó László nyerték el különleges sütőtök mártogatósukkal.
Termékdíjjal három kiállítót jutalmaztak. A harmadik helyezett Tóth Józsefné kistermelő lett, saját termesztésű alapanyagokból készült fügelekvárával. A másodiknak járó díjat Pocsaj Nagyközség Önkormányzata nyerte el közfoglalkoztatási programban készült zakuszka termékeivel. Az első helyet az Y-Food Kft. „Több, mint méz” termékei érdemelték ki.
A vásárdíj harmadik helyezéséért járó díjat Kozár Ilona vette át a Berettyóújfalui Igazgyöngy Nonprofit Kft. nevében. Brumár Judit, egyéni vállalkozó karácsonyi díszekkel tarkított standja a második helyet érdemelte ki. A legszebb standnak járó címmel a mezőpeterdi telephelyű Agroconnect Kft. gazdagodott. A díjat átvevő Baranyi Tímea elmondta, Hajdú-Bihar megyében egyelőre kevesen ismerik a több mint 10 éves múltra visszatekintő céget. A kiállításon ezért szerették volna minél szélesebb körben bemutatni, mivel foglalkoznak, milyen termékeket értékesítenek.
A kétnapos rendezvényen a 40 kiállító standjai mellett szakmai előadások, a színpadon pedig kulturális műsorszámok széles palettája várta az érdeklődőket.