A muzsika sem hiányozhatott a Bodorka NépmesePont legutóbbi programjáról, ahol kiállítással egybekötött könyvbemutatót tartottak. A november 6-ai alkalmon a népmesepont által készített, cigány meséket tartalmazó kötetet ismerhette meg a közönség.
Rácz Anikó az eseményen arról szólt, a Bodorkának a „Játsszunk mesét Biharban!” c. pályázat keretében kettő népmesekönyve is megjelent a Berettyó Kulturális Központ kiadásában, ami egy komoly mérföldkőnek számít az intézmény életében. Az egyik mű a Szűcs Sándor: Madárkereső királyfiak, míg a másik az „Anyám meséi, Guszti bácsi meséi” címet viseli.
A cigány történeteket tartalmazó könyv „Anyám meséi” c. részében Pukoli Lászlóné népmeséi olvashatóak. A mesegyűjtő Jucika néni a gyermekkorában édesanyjától hallott történeteket nem felejtette el, hanem megőrizte, és családja körében továbbadta azokat. Meséin nőtt fel három gyermeke, akiknek nemcsak elmondta a történeteket, hanem még mesélni is megtanította őket.
Pukoli Lászlóné arról is beszélt, a könyvbemutató napján fogta először a kezében a cigány meséket tartalmazó kötetet.
A felnőtteknek, valamint 7 éves kor feletti gyerekeknek szóló könyvben Nagy Gusztáv író, költő, műfordító történetei is helyet kaptak. Guszti bácsi emlékezetében megőrizte a gyermekkorában hallott meséket, amiket saját gondolataival, fantáziájával úgy alkotott újra és keltett életre, hogy azok magukban hordozzák az ősi cigány hitvilágot, álmokat, vágyakat, íratlan törvényeket.
A kötetet, illetve a mesekönyvben található rajzokból nyílt kiállítást november 25-ig tekinthetik meg az érdeklődők a Bodorka Galériában.