A gyermekkori agresszió és annak kezelése volt a harmadik Szűcs Sándor Szakmai Műhely témája, melyről Nagy Anna, a Hajdú-Bihar Megyei Pedagógiai Szakszolgálat Berettyóújfalui Tagintézményének gyermekpszichológusa, illetve Láposi Terka, a Vojtina Bábszínház művészeti vezetője tartott előadást.
A tematika rendhagyónak számított, hiszen a Bodorka NépmesePont vezetői eddig néprajzzal kapcsolatos szakmai műhelyeket rendeztek.
Nagy Anna a kisgyermekkorban megjelenő agresszióról, valamint annak jeleiről, megelőzéséről, és a megoldási lehetőségekről beszélt. A több mint 40 éve művészetpedagógiával foglalkozó Láposi Terka előadásában a gyermekkori agresszivitás mese általi, a művészet szaknyelvén történő kezelésére fókuszált.
A művészetpedagógus szerint a jó kortárs gyermekirodalom, valamint a népmese között noha sok különbség van, mégis mindkettő fontos szerepet játszik az agresszió kezelésében. Ezzel ellentétben a modern animációs, illetve rajzfilmek hatása a gyerekekre igen megosztó.
A délelőtt Láposi Terka vezetésével beszélgetéssel zárult. A résztvevők többek között feltehették a témával kapcsolatos kérdéseiket, illetve gyakorlati megoldásokról is szó esett.