A magyar költészet napját 1964 óta József Attila születésnapján ünneplik hazánkban. Ehhez kapcsolódóan irodalmi előadóestekkel, könyvbemutatókkal, költőtalálkozókkal tisztelegnek a magyar líra előtt minden esztendőben az ország számos pontján. Ebből az alkalomból érkezett városunkba Berecz András április 11-én.
A Kossuth-díjas ének- és mesemondó Berecz András – leginkább felnőtteknek szóló – dalai, meséi a honát kereső, valamint a nagyon szerelmes ember hallomásai, látomásai. A Zsinagóga Kultúrtérben megtartott előadáson a közönség hatalmas mosollyal az arcán hallgatta az előadóművész történeteit, aki megemlékezett a 125 évvel ezelőtt született Sinka István Kossuth-díjas költő és íróról, de repertoárjában éneklés is szerepelt.
Stábunk fellépése előtt készített interjút a hivatására szolgálatként tekintő Berecz Andrással, aki a kezdetekre visszaemlékezve úgy fogalmazott: „Mikor az óvodában azt mondták, csendes pihenő, tudtam, hogy én a saját részemről se pihenni nem fogok, se csendben nem fogok maradni”.
Berecz András arról is beszélt, tréfás történeteinek fogadtatása változó a publikum körében.
A Sinka István Városi Könyvtár által szervezett telt házas esten Berecz András elérte célját, hiszen többször is sikerült megnevettetnie a közönséget.