A kommunizmus bukását, valamint a kelet-európai nemzetek harminc évvel ezelőtti antikommunista forradalmát szemlélteti az a vándorkiállítás, amely április 21-e és 30-a között tekinthető meg a művelődési házban.
A „30 éve szabadon” címet viselő tárlat megnyitóján – a ’89-90-es időszakot fiatal felnőttként megélő – Muraközi István kiemelte, mindent meg kell tenni továbbra is azért, hogy szabadon élhessünk.
A programon elhangzott, az ország számos településére, illetve a határon túlra is eljutó kiállítás eredeti verziója 2019. június 16-án nyílt meg a Terror Háza Múzeum előtt Nagy Imre és mártírtársai újratemetésének 30 éves évfordulója apropójából, amely a kommunizmusból a demokráciába vezető magyar átmenet egyik legnagyobb hatású szimbolikus eseménye volt. Ami 1989-ben történt, az a második világháború után a szovjet érdekszférába kényszerített közép- és kelet-európai népek majdnem fél évszázadon keresztül húzódó szabadságküzdelmeinek beteljesedése volt. A kommunista rendszerek nem maguktól omlottak össze, hanem a szabadságra vágyó polgárok milliói döntötték meg őket. Az ő szabadságvágyuk, demokratikus elkötelezettségük és kitartásuk kényszerítette ki a kommunizmus bukását.
Az április 23-ai alkalmat – a szavalatok mellett – muzsika is színesítette.
A kiállításmegnyitó zárásaként az érdeklődők a 2001-ben bemutatott Moszkva tér című magyar filmet tekinthették meg, amely a rendszerváltás idején játszódik Budapesten.