Számos érdekes információt megtudhatták azok, akik szerették volna jobban megismerni városunk templomait. A szakrális épületek felfedezésére a Kulturális Örökség Napjai elnevezésű rendezvény adott lehetőséget. A több évtizedes hagyományra visszatekintő program célja, hogy egy szeptemberi hétvége során bárki ingyenesen megtekinthesse az emlékhelyeket, műemlékeket.
Az alkalmon az is elhangzott, az 1905-re megépült templom a maga 117 évével Berettyóújfalu második „legfiatalabb” temploma, mely a neoromán, a román, illetve a neogótika építészeti stílus jegyeit hordozza magán. A rendhagyó előadásból az is kiderült, a templom a II. világháború idején súlyos találatot kapott, az első világégés során három harangját elvitték, illetve az 1950-es évekig összesen hatszor törtek be a templomba.
Az orgonaház késő klasszicista stílusú, míg az 1805-ben épült, műemlék jellegű templom, illetve annak 1719-ben épült tornya a késő barokk stílusjegyeit hordozza magán. A ma látható építmény helyén kettő templom állt a Berettyóújfalui Református Anyaszentegyház 1590-es megalakulását követően. Az első építmény a 13-14. század fordulóján épülhetett. A második, 18. században elkészült templom az egyre gyarapodó számú gyülekezetnek szűknek bizonyult, így épült meg a ma is álló, 1500 fős Kálvin téri Református templom, melynek legnagyobb harangja 11 mázsa.
A kiállítás, a filmek, valamint a különleges tárlatvezetés révén a ma már kultúrtérként működő zsinagóga múltja mellett, annak jelenébe is bepillantást nyerhettek a program résztvevői. Az 1903-ban megépült, akkor még vallási épületet később raktárként használták. Ma már azonban a megújult, szecessziós stílusú épület állandó kiállítással, koncertekkel, továbbá kulturális rendezvényekkel várja látogatóit.