A vásárok hangulatát idézte meg a Mesevásár a művelődési házban. Az alsó és felső tagozatos gyerekek által előadott történeteket a zsűri aranytallérokért „vásárolta meg”. A szervezők, a Bodorka NépmesePont vezetői ugyanis azt szerették volna, a kisdiákok a mesemondás öröméért mondjanak népmeséket.
Az élőszavas mesemondásban 11 gyermek próbálta ki magát. Az alkalmon többek között állatmesék, Mátyás királyról szóló történetek, illetve cigány mesék hangzottak el. A szervezők mesék kiválasztásával kapcsolatban két szempontot határoztak meg. A történetek legfeljebb nyolc perc hosszúak, valamint kizárólag népmesék lehettek.
A mesevásárnak több célja volt. Remek lehetőséget adott azoknak a gyerekeknek, akik szeretnek szerepelni, verset, mesét mondani. A szervezők emellett a népmesékre is szerették volna felhívni a figyelmet. Célul tűzték ki továbbá az élőszavas mesemondás hagyományának megőrzését, valamint az utánpótlás-nevelést. A mesepont egyik vezetője, Rácz Anikó szerint fontos, legyen egy újabb generáció, mely saját előadói tehetségét kibontakoztatva bátran, örömmel és szívesen mesél azért, hogy másokat szórakoztasson.
A hallgatóság és a kis mesemondók is örömteli pillanatokkal és élményekkel gazdagodtak a délután során. Ajándék nélkül sem maradt senki: a gyerekek a megszerzett aranytallérokat változatos, a korosztályuknak megfelelő könyvcsomagokra válthatták be.