Emléktábla avatással folytatódott „A művelődés hete – a tanulás ünnepe” rendezvénysorozat városunkban. A Bihari Népfőiskola által szervezett programon annak az ifjabb Rimanóczy Kálmánnak állítottak emléket, aki a Kossuth utca 42. szám alatti lakóházat tervezte.
Az október 26-ai alkalmon Muraközi István azt mondta, a Kossuth utcai épület egy jeles tervező keze munkáját dicséri. A polgármester hozzátette: büszkeséggel tölti el őt, illetve a településen élőket, hogy mostantól egy tábla őrzi a lakóház falán a nagyváradi építész emlékét, és hirdeti a monarchia korának egyik építészeti örökségét.
Fleisz János az avatáson úgy fogalmazott, az ilyen eseményeken múltunknak egy-egy emlékét szerezzük vissza. A történész szerint idősebb Rimanóczy Kálmán és fia munkabírásból és -szeretetből példát mutatott másoknak.
Az október 26-ai történések sorában könyvbemutató is szerepelt. Az érdeklődők Fleisz János október elején megjelent Nagysándor József tábornok, „A magyar függetlenségi gondolat egyik legkövetkezetesebb híve” című kötetét ismerhették meg. A művelődési házban megtartott programon Kiss László tanár beszélgetett a nagyváradi szerzővel, melynek során kiderült, a történész legújabb könyvének megírásához a lokális mellett budapesti és bécsi levéltárakból gyűjtötte össze a szükséges dokumentumokat, információkat.
Az eseményen szó esett Fleisz János „Nagyvárad gazdasága” c. szerzeményéről is, amely a romániai város gazdasági fejlődésének szakaszait és sajátosságait mutatja be 1900-tól 1950-ig.