Indiánok vertek sátrat a Sinka István Városi Könyvtárban. Csupán csak öt napig maradtak. Eddig tartott ugyanis a napközis olvasótábor, melynek központjában az indián kultúra állt.
A könyvtár dolgozói minden évben igyekeznek gyermekközpontú tematikát választani. Bizonyára ennek is köszönhető, hogy évről évre óriási az érdeklődés a gyerekek körében az egyhetes tábor iránt.
A könyvet díszítő illusztrációkat újraálmodhatták a táborozók. A Pásztohy Panka rajzai alapján készült kifestőket mindenki kedve szerint színezhette ki. Erdős István az indiános színezők mellett egy olyan mesét is hozott a gyerekeknek, amely egyik kötetében sem szerepel. A programok sorozata azonban a táborlakók nagy örömére ezzel még nem ért véget.
A Csónakázó tó mellett a mozi udvarára is ellátogattak a gyerekek, ahol lovasrendőrők és lovaik várták őket. A táborozók nem csak érdekességeket hallhattak a lovakról, de akár nyeregbe is pattanhattak.
A gyerkőcök között volt olyan, aki a színes programokkal tarkított olvasótáborról korábban lemaradt, és volt olyan is, aki már visszatérőként érkezett.
Az olvasótábor lényegének eleget téve a gyerekek minden nap olvastak, de emellett megannyi az indián kultúrához kötődő kiegészítő program, illetve kézműves feladatok színesítették a hetet.