Idén már 25. alkalommal szervezték meg Berettyóújfalu és a térség egyik legkiemelkedőbb eseményét, a Bihari Számadó Napokat.
A kétnapos program a Kálvin téren a helyi iparosok és kereskedők hősi halottainak emléket állító tábla koszorúzásával kezdődött, majd a Kabos Endre Városi Sportcsarnokban folytatódott. A bihari térségben élő vállalkozók látványos seregszemléjén Halász János, a Városok, Falvak Szövetségének elnöke úgy fogalmazott: mi, magyarok a közösségi élményeket megélő nemzet vagyunk.
A Hajdú-Bihar Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara (HBKIK) főtitkára, Dr. Skultéti Éva azt mondta, még napjainkban is komoly létjogosultsága van a Bihari Számadó Napoknak.
„Nagyon nehéz évek vannak a magyar agrárium mögött, és valószínűleg kemény esztendők várnak ezután is rá” – erről már Dr. B. Csák István, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) Hajdú-Bihar Vármegyei Szervezetének vidékfejlesztésért felelős alelnöke beszélt a jelenlévőknek.
A Hajdú-Bihar vármegyei önkormányzat közgyűlésének alelnöke, Bulcsu László köszöntőjében hangsúlyozta: Trianon óta Berettyóújfalu felvállalja Csonka-Bihar hazánkban maradt részének fejlesztését, megtartását és integrációját, ami jól példázza azt, hogy a település nem hagyta magára Bihart.
Demian Zsolt, Margitta alpolgármestere arról szólt, az elmúlt időszakban több olyan programon is részt vettek városunkban, melyeket a saját településükön is meg szeretnének honosítani a jövőben.
Az idei Bihari Számadó Napok díszvendége Gyula városa volt. A település polgármestere megtisztelőnek nevezte a felkérést, hozzátéve, sok projektben dolgoznak együtt Berettyóújfaluval. Dr. Görgényi Ernőt arról kérdeztük, milyen értékekre tud támaszkodni a Békés vármegyei település.
Muraközi István kiemelte: igen komoly eredmény az a 25 esztendő, amit a Bihari Számadó Napok eddig megélt.
Győrfi Sándor, a Hajdú-Bihar Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara (HBKIK) Berettyóújfalui Szervezete elnökének programot megnyitó beszédében elhangzott: a Bihari Számadó Napok a számadás tradíciójára épülő esemény.
A rendezvényen most is a Nyíri István-díjat adták át először, amely az egyes gazdasági szervezetek érdekén túlmutató, a város és térsége gazdaságának egészét szolgáló tevékenység elismerése. A díjat ebben az évben Tóth László, az Express Hűtéstechnikai Szerviz Kft. ügyvezető igazgatója, a Bihari Vállalkozók Baráti Társaságának alapítója vehette át, aki kiemelt feladatának tartja az egészségügy mellett a gyermekek oktatásának támogatását.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Különdíjával Suta Gergő ős- és kistermelőt jutalmazták, akitől megtudtuk, egyáltalán nem számított az elismerésre.
Vásárdíj kategóriában harmadik helyen Pocsaj Nagyközség Önkormányzata, másodikon Mayer András kistermelő végzett.
Termékdíj kategóriában a képzeletbeli dobogó harmadik fokára Farkas Richárd, a másodikra Szatmáriné Tóth Emese állhatott fel.
A legszebb önkormányzati stand különdíját Gyula Város Önkormányzata érdemelte ki. A Bihari Számadó Napokon a vásáron kívül ezúttal is szakmai előadások várták a látogatókat, de látványos kulturális műsorszámokból sem volt hiány az október 13-án és 14-én megtartott programon.