Együtt zenéltek a zeneiskola egykori diákjai és oktatói. A jubileumi hangverseny apropóját az adta, hogy az intézmény idén ünnepli fennállásának 60. évét.
Az ünnepi eseményre egy átfogó képkiállítás is készült. A tablókról, illetve a jeles alkalomról a művészeti iskola igazgatója, Hegedűs Imre beszélt.
Bónácz János köszöntőjében hangsúlyozta, az 1963-ban önállóvá vált zeneiskola Berettyóújfalut felhelyezte a kultúra térképére, tanárai nemzetközi szinten is hírét vitték az intézménynek. Az alpolgármester történeti áttekintésében az egykori oktatókról, köztük Szilágyi Péterről, a fúvószenekar és az iskola hajdani vezetőjéről is megemlékezett.
Majosi Pálma kiemelte, a zene a kezdetektől a végig átöleli az életünket. Nem csak az ünnepnapokon, de a mindennapokban is, ahogyan öröm és szomorúság idején is. A Berettyóújfalui Tankerületi Központ igazgatója arról is beszélt, szeretné, ha tovább szállna a zeneiskola jó híre, amit az elődök megalapoztak.
Kazanyinszki András ünnepi gondolatokat osztott meg a résztvevőkkel. Az egykori igazgató 1970-ben kapott kinevezést, majd hét státusszal vette át a zeneiskolát Kovács Kálmántól.
A jubileumi hangversenyen Dr. Váradi Judit, a zeneiskola egykori diákja is részt vett. Mint elmondta, szinte az egész életét az intézménynek köszönheti.
A zongoraművész, egyetemi tanár elárulta, a régi ismerősökkel a mai napig tartják a kapcsolatot. Az ünnepi alkalmon örömmel találkozott velük, és tért vissza immáron a zeneiskola új épületébe.
Györgyfi Zsoltot kettős érzés fogadta a zeneiskolába belépve. A diák-, valamint az oktatói évek emlékei is felelevenedtek benne. Az akkor szerzett barátokkal ma is tartja a kapcsolatot.
A szólamvezető trombitás azt is elmondta, hogyan fogadta, hogy a zeneiskola új épületbe költözik.