Nem sokkal a május végi digitális vetítési technikára történő átállás után egy újabb örömteli hírt jelentett be a Nova Villa 2010 Nonprofit Kft.
2013. július 4-től a berettyóújfalui Makk Kálmán Moziban a filmeket nem csak digitális 2D-ben, hanem a Dolby 3D vetítési rendszernek köszönhetően 3D-ben is nézhetik a mozilátogatók.
Július elejétől teljes mértékben digitális géppel vetítik a filmeket, és a mozit szeretők nagy örömére 3D-s filmek is megtalálhatóak a kínálatban. Az ehhez szükséges eszközöket június közepén szerelték be a BARCO típusú vetítőbe. Korábban, május közepére készült el az állami támogatást is igénybe vevő beruházás, melynek jóvoltából egy új digitális vetítő rendszert és ahhoz kapcsolódó szervert telepítettek a Szent István téri moziba. Mostantól több premier filmre és hatványokkal jobb képi és hangminőségre lehet számítani a Makk Kálmán Moziban. A három dimenziós módszer a Dolby 3D passzív technikája, mely kevésbé zavaró, teljes 3d hatást nyújt.
A Dolby 3D komoly szereplője a 3D mozipiacnak, illetve konkurrense a többi főszereplőnek, mint a RealD(polarizációs szétválasztás, passzív szemüveg), XpanD (szekvenciális szétválasztás és aktív shutter szemüveg alkalmazása) vagy a Masterimage (szintén polarizációs szétválasztás, passzív szemüveg). A néző a Dolby 3D esetében a képet ugyancsak egy passzív (de nem polarizációs) szemüveggel nézi, mint a RealD vagy Masterimage esetében, ez azonban a sokrétegű szűrő(k) miatt drágább, mint a polárszemüveg, de olcsóbb, mint az aktív LCD szemüvegek – és nem szükséges a polarizációs eljárásnál szükséges drága és speciális ezüstvászon. A két képcsatorna vetítési szeparációja és a szemüveg „lencséi” is egészen más elven működnek, mint a polarizációs megoldásnál.
A digitális mozikban már széles körben használt Dolby 3D vetítőrendszer tipikusan egy háromchipes DLP projektorból, és a beépített (de szükség esetén eltávolítható) forgó Dolby 3D szűrőtárcsából áll. A tárcsa egyik fele („A” szűrő) szűri a fényforrás (xenon vagy UHP lámpa) fényét a bal kép, a másik fele („B” szűrő) a jobb kép létrehozásához, pontosabban a fénymodulátor chipek megvilágításához, a bal és a jobb kép váltakozásával szinkronban. Mint látni fogjuk, a két kép szétválasztása gyakorlatilag „áthallásmentes”. A néző szemüvegének „lencséi” hasonló, speciális, egymástól eltérő színszűrők, szintén tökéletesnek mondható szétválasztási képességekkel. Forrás: www.projektor.hu