A Bihari Múzeum szervezésében került sor A Divat mondja meg, hogy ki vagy?! és a Berettyóújfalu és Berettyószentmárton 19. századi társadalomtörténeti kérdései című kötetek bemutatására.
Az eseményt Dr. Török Péter történész nyitotta meg, aki elmondta, a könyvbemutató tulajdonképpen az utolsó hulláma a Magyar Géniusz Programnak. Az egyik megjelent kötet alapjául szolgált a Bihari Múzeum 2023. szeptember 18-19-én megszervezett divattörténeti konferenciája „A divat mondja meg, hogy ki vagy?! Viseletek és történetek az öltözködés múltjából és jelenéből” címmel, ahol 15 előadó mutatta be a nagyközönségnek a témához kapcsolódó legfrissebb kutatási eredményeit.
Török Péter azon túl, hogy a mű létrejöttének körülményeit mutatta be az érdeklődőknek, a kiadványok szerkesztőjeként is közreműködött. A Kárpát-medence területének öltözködési szokásait felölelő kötetet Csarkó Imre történész mutatta be a közönségnek, melyben olyan érdekes kérdésekre is választ kapunk, hogy mi köze van a billiárd asztal zöld borításának az ostenburgi zászlóaljhoz, és egyáltalán milyen volt az 1900-as évek haderejének egyenruhája, milyen jellemzői voltak a jász viseletnek, és milyen különlegességekkel bír a barcasági csángó ünneplő viselet, illetve a bihari rátétes cifraszűr. A településünk 19. századi múltját tárgyaló, jellemzően tanulmányokat és forrásközléseket tartalmazó kötetet Berettyóújfalu és Berettyószentmárton 19. századi társadalomtörténeti kérdései címmel Kiss László középiskolai tanár mutatta be a közönségnek. A kiadvány a Fejezetek Berettyóújfalu történetéből című sorozat 3. elemeként jelent meg.
A mű a korszak korábban kevésbé kutatott kérdéseit helyezi előtérbe. Ilyen ezidáig kevésbé kutatott témák a kötetben publikáló Szendrei Ákos tanulmányai is.
Ennek a több éves munkának köszönhetően létrejött köteteket a Bihari Múzeumban tudják megtekinteni az érdeklődők, vagy digitális formában beleolvashatnak, illetve akár le is tölthetik a Bihari Múzeum honlapjáról.