A Magyar Kultúra Ünnepe alkalmából szervezett rendezvénysorozat keretében nyílt kiállítás Asloviciu Angyal Anikó festőművész alkotásaiból január 17-én a Művelődési Ház Folyosó Galériájában.
Ebben az évben immár 25. alkalommal ünnepeljük közösen Nagyváraddal a Magyar Kultúra Napját, ami az elmúlt negyedszázadban egy Magyar Kultúra Ünnepe rendezvénysorozattá bővült. Az együttműködés kezdetben Nagyvárad és Berettyóújfalu között indult, majd később mindkét település bekapcsolta saját testvérvárosát, ezáltal közel tíz éve Margitta és Debrecen is részese a közös ünneplésnek. A rendezvénysorozat lehetőséget biztosít a résztvevő városok művészei számára, hogy országhatáron túl is bemutathassák munkáikat a művészetkedvelő közönségnek.
A margittai festőművész, Asloviciu Angyal Anikó kiállítását Kocsis Csaba Báthory Gábor-díjas népművelő nyitotta meg egy szintén erdélyi költő: Markó Béla "Csuromfehér" című versének megzenésített változatával, majd a szintén margittai származású festőművész, Papp Gábor mutatta be az alkotót, akinek barátként és mentorként is lehetősége nyílt nyomon követni Anikó munkásságát.
Elmondta, 17 éves kora óta ismeri a festőt, akire az ismertségük kezdetétől jellemző volt a tudás és az alkotás utáni vágy.
Angyal Anikó úgy emlékszik vissza, a képzőművészeti táborok alkalmával, alkotótársai biztatásával született meg benne a döntés, hogy elvégezze a nagyváradi Partiumi Keresztény Egyetem képzőművészeti szakát. Elmondta, az itt szerzett anatómiai, esztétikai és történészeti tudás nagy hatással volt későbbi műveire, bár úgy véli, stílusa folyamatosan változik.
A festőművészről az is kiderült, rajong Gustav Klimt munkásságáért, és úgy véli alkotásaira a neves művész volt leginkább hatással.