Bihari Csaba legújabb mesekönyvét ismerték meg az érdeklődők november 12-én. A városi könyvtár rendezvénytermében megtartott kötetbemutatón Csarkó Imre történész beszélgetett a magyartanárként is dolgozó íróval.
A „Bihari mendemondák” címet viselő olvasmány negyven történetet tartalmaz, melyekhez Kiss-Karácsony Krisztina és Rácz Anikó színes rajzai társulnak. Bihari Csaba hatodik meséskönyvének megírása is ugyanazt a célt szolgálta: a gyerekekhez szólni röviden, szórakoztatóan és tanulságosan.
A kötetbemutatót Nagy Ábel Gergely előadása színesítette, aki a „Berettyóújfalu, avagy mese Herpály vitézről és a Berettyó tündéréről” c. mesét mondta el. A „Bihari mendemondák” című könyv – Bihari Csaba többi meséskönyvével egyetemben – kölcsönözhető a Sinka István Városi Könyvtárból.