A Szabó Ferenc Alapítvány Kuratóriuma idén is megrendezte Szabó Ferenc – iskolalapító, gyors- és gépíró tanár – születésének évfordulója alkalmából az emlékünnepséget.
A Szabó Ferenc Alapítvány Kuratóriuma idén is megrendezte Szabó Ferenc – iskolalapító, gyors- és gépíró tanár – születésének évfordulója alkalmából az emlékünnepséget.
A megemlékezés az Arany János Gimnázium és Szakközépiskola aulájában elhelyezett emléktáblánál kezdődött, ahol Daróczi Lajosné kuratóriumi elnök köszöntötte a város képviseletében megjelent Pálfi Anikó alpolgármestert, Kapornai Judit intézményi irodavezetőt, Kolozsvári István kulturális menedzsert, Szabó Györgyöt, a névadó pedagógus fiát, az intézmény tanárait, diákjait. Szőke Albertné, egykori tanítvány, majd kolléga, s ma már nyugdíjas pedagógus visszaemlékezett a nagyszerű iskolaalapítóra, akit úgy jellemzett, mint aki Arany János gondolatainak szellemében élt és dolgozott: „Embernek lenni mindég, minden körülmények között!”
Az 1911-ben született Szabó Ferenc életét méltatva, Szőke Albertné kiemelte: leginkább a szerénység, a közvetlenség jellemezte egykori kollégáját, akinek nevéhez fűződik a gép- és gyorsírás Berettyóújfaluban való bevezetése. 1955-ben tankönyvíró pályázaton országos első díjat nyert, de tanítványai is számos sikert értek el országos versenyeken. 1969-ben vezették be a közgazdasági képzést az Aranyban, mely azóta is töretlen népszerűségnek örvend. Nyugdíjas éveit Esztergomban töltötte Szabó Ferenc, aki 1986-ban hunyt el.
Az iskola fennállásának 50 éves évfordulóján, 1997-ben nevezték el róla a gyors- és gépíró iskolát, illetve hoztak létre alapítványt is, melynek köszönhetően mára már ötszáz fölötti azon tanulóknak a száma, akik jutalmat kaptak kimagasló tanulmányi eredményükért.
Az emléktáblánál koszorút helyezett el Pálfi Anikó és Kolozsvári István. A család nevében Szabó György, míg a tanítványok képviseletében Sípos Tünde virágcsokrot.
Az ünnepség egy tanteremben folytatódott, ahol Daróczi Lajosné beszámolt az alapítvány elmúlt egyéves működéséről, majd azok, akik gépírásban, szövegszerkesztésben, nyelvhelyességben, illem-etikett-protokollban, német és francia nyelvből, illetve prezentációs ismeretekből a legjobbat nyújtották, emléklapot és ajándékcsomagot vehettek át Daróczi Lajosnétól és Szőke Albertnétől.
A kiváló gépírónak járó vándorkupát idén Szőke Richárd érdemelte ki, aki egy évig őrizheti azt.