2010 óta a gyászos trianoni évfordulót a Nemzeti Összetartozás Napjaként tartjuk számon. A tavalyi évfordulón avattuk fel a volt megyeháza dísztermében található Fráter László arcképes domborművét, azóta a városi megemlékezések ott zajlanak. Az idei emlékező műsort a Diószegi Kis István Református Általános Iskola tanulói adták.
2010 óta a gyászos trianoni évfordulót a Nemzeti Összetartozás Napjaként tartjuk számon. A tavalyi évfordulón avattuk fel a volt megyeháza dísztermében található Fráter László arcképes domborművét, azóta a városi megemlékezések ott zajlanak. Az idei emlékező műsort a Diószegi Kis István Református Általános Iskola tanulói adták. A zsúfolásig megtelt teremben a diákok előadásában megelevenedett az első világháborút lezáró, győztes nagyhatalmak általi szétszabdalásunk. A műsor hátteréül szolgáltak a történelmi Magyarország megyéinek címerei, gyászszalaggal megjelölve az elszakított megyéket. A műsor végén az emlékezők elénekelték a Székely himnusz 9 versszakát, majd az önkormányzat, a Trianon Társaság Bihari Tagozata, a Jobbik Magyarországért Mozgalom Berettyóújfalui Szervezete, valamint a református iskola képviselői elhelyezték a megemlékezés koszorúit.
Délután a Trianon Társaság Bihari Tagozata a Turul szobornál jelent meg, ahol Nemzeti imánk és a Székely himnusz eléneklése után megkoszorúzták a szobrot.
A 92 évvel ezelőtti csaló és hazug békediktátum időpontjában, 16 óra 32 perckor kezdődött a Jobbik megemlékezése. Emlékező beszédet Gaál László tartott, majd Mohácsi László, palástjától megfosztott józsai református lelkész szolgált. A koszorúzást követően közös fotózásra álltak össze, jelezve összetartozásukat.