A nagyváradi születésű háromszoros olimpia bajnok Kabos Endre tiszteletére avattak emléktablót november 24-én a róla elnevezett városi sportcsarnokban. Ezt követően bemutatták az olimpikon életét összefoglaló múzeumpedagógiai füzetet a Bihari Múzeumban.
A rendezvényen köszöntőt mondott Muraközi István, Berettyóújfalu polgármestere és Meleg Vilmos az RMDSZ Nagyváradi Szervezetének elnöke. Hagyományteremtő szándékkal minden évben megemlékeznek kardvívónkról a sportcsarnoknál, tavaly albummal idén pedig tablókiállítással készültek a látogatóknak.
Az emléktabló avatása mellett koszorúzásra is sor került. Később a múzeumban Kabos Endre életét bemutató füzettel ismerkedhettek az érdeklődők. Kabos Endre különleges sorsa és kötődése Berettyóújfaluhoz adta témáját annak a programfüzetnek, amelyet dr. Krajczárné Sándor Mária muzeológus és Kecse Gabriella magyar–néprajz szakos tanár szerkesztett. Kabos Endre 1936-ban ültette Berettyóújfaluban édesanyja születési helyén, a Berlini olimpián kapott tölgyfacsemetéjét, amely olyan nagy ma, mint a múzeum és könyvtár épülete.
A füzet közelebb hozza az olvasót az olimpia történetéhez, honnan indult és hová fejlődött. Kecse Gabriella szerint az élet értékeléséhez elengedhetetlen, hogy ismerjük a múltat. A kiadvány a Bihari értékek című sorozat részeként, a Berettyó Kulturális Központ – Bihari Múzeum és a Bihari Múzeum Baráti Köre közös kiadásában jelent meg. Nyomon követhető benne, hogyan alakult az olimpikon élete és pályafutása. A füzetet Korompainé Mocsnik Marianna múzeumvezető mutatta be.