90 éves történelmükre tekintettek vissza a Gróf Tisza István Kórház születésnapjára rendezett tudományos ülésen, október 26-án az intézmény első igazgatójáról, Böszörményi Nagy Gézáról elnevezett termében.
Elsőként Dr. Suba László az Állami Egészségügyi Ellátó Központ térségi igazgatója osztotta meg gondolatait a jelenlévőkkel.
Muraközi Zoltán külön köszöntötte a kórház jelenlévő volt vezetőit, Dr. Nagy Gábort, aki 16 évig irányította a kórházat és a 20 évig ápolási igazgatóként dolgozó Szemes Imrénét. Az intézmény főigazgatója köszöntőjében úgy fogalmazott, a Gróf Tisza István Kórház túlélt már világháborút, szocializmust, egészségügyi reformokat és pénzforrás hiányból adódó működési problémákat is. Azt mondta, a munkatársak odaadása, áldozatvállalása az, ami életben tartotta a kórházat.
A köszöntőket követően a Dr. Makó Istvánról elnevezett emlékérmet adták át Dr. Kóti Csabának a sebészet osztályvezető-főorvosának. A kórházat 14 évig vezető sebész-főorvosról elnevezett érem átadásán lánya, Bánszki Jánosné Makó Emese is jelen volt.
A nap programja előadásokkal folytatódott ahol elsőként a kórház névadójáról, a magyar miniszterelnökről, Tisza Istvánról, Kiss László beszélt. A „Magyarország legmodernebb közkórháza” című építéstörténeti előadást Dr. Krajcárné Sándor Mária főmuzeológustól hallhatták a résztvevők.
A délelőtt folyamán Dr. Bedő Tibor, a 85 éves szülészetről, Dr. Hamza Kinga sérvműtétekről, Gitye Ildikó valamint Hajdú Ágnes pedig a tüdőgondozói hálózatról tartott előadást. A kultúrház színháztermében gálaest zárta az ünnepi nap programját. Vitányi István országgyűlési képviselő köszöntőjét azzal kezdte, 1965 óta ismeri a kórházat, ekkor lett tagja a sportkörnek, és azóta is kötődik az egészségügyi intézményhez. Beszédében az intézmény kilencven évének jelentősebb állomásait, mérföldköveit foglalta össze.
Varga Feri és Balássy Betti koncertjével ért véget a 90-éves intézmény ünnepe.