Ebben az évben is színes programokkal készültek a majálisra városunkban. A BUSE pályán megtartott alkalmon táncos és zenés műsorok sokasága szórakoztatta a közönséget.
A délutánt a már hagyománynak számító futballtorna eredményhirdetése nyitotta. Idén öt csapat nevezett, harmadik helyen a Szentmártoni Gang, másodikon a Nándor nevet viselő együttes végzett. A győztes négy ponttal előzte meg a dobogós helyezetteket.
Ezt követően igazi májusváró kavalkádot láthattak a jelenlévők, ugyanis helyi, művészeti csoportok lepték el a színpadot.
A Bajnóca Néptánc Egyesület 2009-ben alakult, 2013 óta bejegyzett egyesületként működik. Csoportjaikkal, melyek közül mind az öt fellépett, óvodástól felnőtt korig foglalkoznak néptánccal.
A Berettyóparti Nyugdíjasok Egyesülete Hagyományőrző Népdalköre 1991-ben alakult. A jelenleg 13 főt számláló csoportot a népdal szeretete, a hagyomány őrzése és továbbadása tartja össze. Május 1-jén bihari népdalcsokrot adtak elő.
A 2016-ban alakult Rengő Néptáncműhely 2016 szeptembere óta egyesületi formában működik kisiskolásokból álló Csipke, valamint óvodás Pityke csoportjaival. Emellett 3 éves korig fejlesztő foglalkozásokat is tartanak Mini Rengő néven, így létszámuk már közel 70 fő.
A Peszterce Néptáncegyüttes 2014. január 19-én alakult, továbbviszi és ápolja a magyar népi tánckultúrát. A repertoárjukban szereplő táncaik Bodrogközből, Mezőségről, Szilágyságból, Szatmárból, Nyugat-Dunántúlról származnak, emellett van egy görög táncuk is. A majálison mikepércsi csárdást láthattunk tőlük.
A Nadányi Zoltán Művelődési Ház Senior tánccsoportja 2010-ben, tíz taggal alakult, jelenlegi létszámuk 12 fő. Sok oklevél, különdíj, bronz-, ezüst- és arany minősítés birtokosai.
Az Igazgyöngy Alapfokú Művészeti Iskola hastánccsoportjai is színpadra léptek, akik klasszikus, tradicionális és fúziós táncokat adtak elő. Mellettük a Kenza Amatőr Hastánc Együttes is bemutatkozott.
Az énekes, táncos produkciókat a Kelet Brass Band fellépése követte. Az együttes újraértelmezte a fúvószenekar fogalmát, a 2017-es VI. Ceglédi Utcazene Fesztiválon első helyet értek el.
A BUSE pályán felállított sátrakban városunk önkormányzata kérdőívvel, a Bihari Múzeum kvízjátékkal, a Sinka István Városi Könyvtár játékos feladatokkal, rejtvényekkel készült, de Berettyó Kártya átvételre és vásárlásra, az ÉDES Egyesület standjánál egészségügyi szűrésekre is volt lehetőség. Ezenkívül vidámpark is várta a látogatókat.
Pintácsi Viki interaktív gyermekműsorával érkezett a berettyóújfalui majálisra.
A nap programjából a nótaszó sem hiányozhatott, közel egy órán keresztül Mohácsi Brigitta szórakoztatta a nézőket, aki a Nagyváradi Egyetem Zeneművészeti Karának ének szakán diplomázott. A paptamási származású énekesnő a Sláger TV csapatának is tagja.
A retro műfaja is helyet kapott a repertoárban a Veres 1 Színház művészeinek közreműködésével.
A retro showt Kökény Attila koncertje követte, akinek az igazi ismertséget a Megasztár ötödik szériája hozta el. 2010 legjobb férfi hangja 2000-ben kezdett el énekelni, húsz éve játszik zongorán, dalait ő maga írja. Kökény Attilával fellépése előtt beszélgettünk.
A nap Kmecz Anna koncertjével ért véget. Az énekest többek között arról kérdeztük, milyen érzés számára, hogy egy olyan nagyszabású eseményen, mint a majális, záró produkcióként léphet színpadra.