A Múzeumok Éjszakája berettyóújfalui programjait egy villámcsődület indította: a Bajnóca Néptáncegyüttes egy, az alkalomra készült produkciót adott elő a Berettyóújfalui Ifjúsági Fúvószenekarral közösen, megadva ezzel az est alaphangulatát.
„Zene nélkül mit érek én?” Ez volt a mottója az idei múzeumi eseménynek, ahol a látogatók interaktívan is bekapcsolódhattak egy sokféle zenei élményt kínáló tematikus programsorozatba. A június 22-e este tele volt zenével: két színpadon, több mint tizenöt programban szólalt meg a közönség szórakoztatására valamilyen hangszer vagy zenei produkció.
Igazi zenei kavalkáddal találkozhattak az éjszakai múzeumlátogatásra érkezők, hiszen a zenekari, vagy hangszeres bemutatóktól kezdve a népzenén át a citeráig szóltak a dallamok. A Kacor Citeraegyüttes négy évvel ezelőtti megalakulása óta több mint 100 fellépésen szerepelt már. A zenés estre negyedórás somogyi, nyíradonyi, és bihari dalcsokorból álló repertoárt hoztak.
Mint említettük sokféle zenei stílus szerepelt az estén, a Burock színpadtól néhány lépésnyire lévő múzeum udvaron a nótáskapitány emlékére Fráter Lóránd nóták elevenedtek meg zongorakísérettel, csángó népi hangszerek szólaltak meg és a fúvószenekar újra villámcsődült a bajnócásokkal…
A zeneiskola növendékeitől pedig az est folyamán kamara produkciókat is láthatott a közönség. Próza is volt, kiegészítendő a zenei élményt: a „régi csibészek” a 60-as 70-es évek zenei világáról beszélgettek, de lírikus hangvételben, verses formában dalszövegeket is előadtak a színpadon, a Sinka István Városi Könyvtárban pedig kvízjáték is volt. Az éjszakába nyúló estet a Tomcats Zenekar kezdte meg koncertjével.
A Múzeumok Éjszakája egyik meglepetése az egy éve alakult Atom zenekar volt. A fiúk első, lemezbemutató, debütáló koncertjüket erre az alkalomra időzítették.
A Bihari Múzeum körül árusok, kézművesek és helyi egyesületek standja is várta a közönséget. Az éjszaka fő mottója Berettyóújfaluban újra bebizonyosodott: ez az éjszkája más, mint a többi.